بلاگ

پدوفیلیا بایدها و نباید ها در ایران وکشورهای غربی

پدوفیلیا بایدها و نباید ها در ایران وجهان:

چند ماهی است که واژه جدیدی را در رابطه با کودکان می شنویم آزار جنسی کودکان و یا به اسم علمی پدوفیلیا ولی در کشورهای دیگر جهان و مخصوصا اروپا و امریکا به شکل جدی به این اختلال پرداخته شده است و قانون هایی برای پیشگیری از آن با پیگیری های شدید تصویب شده است

در اینجا به قانون های کشورهای مختلف برای پیشگیری از پدوفیلیا اشاره می کنیم.

در ایران:

متاسفانه در کشور ما، ایران، محتویات پورنوگرافیک کودکان به راحتی در دسترس است. حتی در کانال ها یا گروه های تلگرامی مختص به محتویات پورنوگرافیک که مثل قارچ در حال رویش میباشند، افراد بدون ترس و واهمه و حتی با افتخار، عکس و فیلم های پورن مربوط به کودکان معصوم زیر 18 سال را که گاهی همراه با خشونت واقعی علیه این کودکان قربانی است درخواست می کنند یا به اشتراک می گذارند.

پدوفیلیا
پدوفیلیا

 متاسفانه وجود محتویات پورنوگرافیک کودکان حتی در گوشی های موبایل تبدیل به امری عادی شده است.

در کشورهای غربی:

ولی در کشورهای غربی این قضیه چگونه است با میوه زندگی همراه باشید تا به بررسی پدوفیلیا و روش های مقابله با آن در کشورهای غربی بپردازیم

در کشورهای غربی با این که آزادی های جنسی بیشتر است، داشتن چنین محتویاتی در موبایل،  لب تاپ یا به هر صورت دیگر جرمی بسیار سنگین و غیر قابل بخشش است و مجازات گاهی در حد مجازات قتل را برای دارنده چنین محتویاتی در صورت تکرار دارد. پلیس و سیستم قضایی به راحتی اسم و عکس فرد دارنده چنین محتویاتی را رسانه ای میکنند و پلیس سایبری این کشور ها حتی برای کشف و به دام انداختن افراد بیمار پدوفیل (هر شخصی با هر سنی، چه زن چه مرد،  که “میل” رابطه جنسی با یک فرد زیر هیجده سال داشته باشد) از طریق سایت های ساختگی دارای محتویات جنسی کودکان زیر 18 سال تله گذاری میکنند.

حساسیت قانون به موضوع سواستفاده جنسی از کودکان در کشورهای پیشرفته بسیار بالا است و پلیس سایبری مجهزی برای به دام انداختن افراد بیمار وجود دارد.

قانون هیچ ابایی از بی آبرو کردن افراد بیمار ندارد، کما اینکه طی سال۲۰۱۳   در مونترال بعد از یک عملیات شبانه پلیس و دستگیری ۲۸ پدوفیل که دو سال تحت نظر بودند، اسامی، عناوین شغلی و عکس و فیلم این افراد به طور کامل در رسانه ها منتشر شد که در میان آنها اساتید دانشگاه نیز وجود داشتند و اتفاقا خانواده دار و ظاهراً بسیار موجه بودند.

جرم برخی از این افراد صرفا سرزدن به سایت های پورنوگرافی کودکان و نگهداری تصاویر پورنوگرافی کودکان در حافظه موبایل یا کامپیوتر بوده است.

در  همان سال 2013 پلیس کانادا در سال 348 نفر را در ارتباط با تهیه و توزیع تصاویر پورنوی کودکان دستگیر کرد.

در کانادا صرف نگهداری یا حتی سر زدن به سایت های پورنوگرافی کودکان جرم محسوب میشود.

با کمال تاسف باید اذعان کرد که از بین رفتن حساسیت نسبت به چنین محتویاتی بین ایرانیان وجود دارد و زنگ خطری جدی و هشداری برای همه ما است.

جمع بندی:

لطفاً چنانچه به هر علتی چنین محتویاتی (به هر شکل و صورتی) در وسایل متعلق به شما وجود دارد، در اولین فرصت از بین ببرید و هرگز برای کسی فوروارد نکنید. چنانچه عضو گروه یا کانالی هستید که چنین محتویاتی را دارد بعد از تذکر جدی در گروه و ریپورت گروه به مرکز تلگرام،  بدون رودربایستی از کانال یا گروه مربوطه خارج شوید.

نگهداری چنین محتویاتی،  یعنی اهمیت داشتن آنها که خودبخود گویای وجود جاذبه برای این گونه تصویر  است.

 چنانچه فردی احساس تمایل به این گونه تصاویر داشته باشد بایستی در اولین فرصت با یک روانشناس مشورت کند زیرا احتمال داشتن بیماری پدوفیلی برای شخص وجود دارد و این بیماری در صورت فعال شدن برای کودکان جامعه و حتی کودکان خود فرد خطرناک است.

چنانچه دلیل نگهداری چنین تصاویر هیچ کدام از این موارد نباشد و کاملا اتفاقی باشد، صرف نگهداری تصاویر پورنوگرافیک به غیر از مشکلات قانونی ذکر شده، با احتمال بالای انتشار آنها همراه است که باعث از بین رفتن حساسیت و بیدار کردن بیماران خفته است.

همه ما موظف به رعایت موارد بالا هستیم تا به صورت غیر مستقیم باعث پرورش و ظهور افراد با اختلال پدوفیلیا در اطرافیان خود و آزار جنسی کودکی نشویم.

امیدوارم همیشه مراقب میوه زندگتیون باشید www.mivezendegi.ir

احتمالا مقاله ها و ویدئوهای زیر مورد علاقه شما است:

آموزش حریم خصوصی به کودکان

با بدرفتاری کودکان چگونه برخورد کنیم؟

بهترین روش های تنبیه کردن کودکان و نوجوانان

دعوای خواهر و برادرها را چطور مدیریت کنیم؟

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید